כיצד לזקק בחמש מילים את המפתח להצלחה בתקשורת בינאישית?


במחקר מרתק של אוניברסיטת הרווארד, נשאלו 1770 מנהלים מתחומים שונים ומ- 14 מדינות שונות, באילו תחומים הבינה המלאכותית, לא תוכל להחליף אותנו, בני האדם.

86% מהמנהלים טעו בתשובתם, כאשר ענו שהבינה המלאכותית לא תוכל להחליף אותם בכישורים של קבלת החלטות, פתרון בעיות, פיתוח אסטרטגיה, יצירתיות וחדשנות.

מה שהם לא יודעים, זה שהבינה המלאכותית עתידה לקחת מהם את כל זה. את מה לא תוכל להחליף הבינה המלאכותית? את התקשורת הבינאישית.


היכולת שלנו לייצר קשרים חברתיים, לפתח ולהדריך את כוח האדם שלנו, לעודד שיתוף פעולה בצוות, להעביר מסרים בצורה נכונה, לשוחח ולדון ביחד. ברגע הזה שבו המחשב והמוח האנושי יהפכו להיות אחד, התחום היחיד שבו לנו, בני האדם יהיה יתרון על המחשב, הוא תקשורת בינאישית. תחום שכיום ממוקם במקומות 6-8 בלבד, בדירוג המיומנויות החשובות ביותר למנהלים, אשר לדבריהם משקיעים רק 7% מזמנם בפיתוח שלו.


אם הייתם צריכים לזקק ב- 5 מילים את המפתח להצלחה בתקשורת בינאישית, מה הייתם אומרים?

להתאים את עצמנו למי שמולנו.

כשאתם נערכים למפגש חשוב, חשבו לעצמכם האם הקדשתם מספיק זמן לחשיבה על מה חשוב למי שיעמוד מולי? מה האתגרים שלו? איפה הוא הולך להסכים איתי והיכן צפויות התנגדויות? מה הערך שאני צריך להציף בפניו? אם לא הקדשתם לכך מספיק מחשבה, זה הזמן לעשות הנדוס מחדש לאופן העברת המסר שלכם.


בברכת שנת לימודים פורה ומשמעותית.