כשמצליחים להשפיע על ילד אחד – השמיים הם הגבול | דניאל אשהיים

דניאל אשהיים – צוער בקורס הצוערים של משרד החוץ


 דניאל אשהיים – צוער בקורס הצוערים של משרד החוץ
דניאל אשהיים – צוער בקורס הצוערים של משרד החוץ

אני בן 29 מירושלים (במקור וגם היום). למדתי תואר ראשון בממשל ודיפלומטיה במרכז הבינתחומי ותואר שני באוניברסיטה העברית בלימודי אירופה. עבדתי כמנהל שיווק בפרויקט תן - תכנית הפיתוח הבינלאומית של הסוכנות היהודית, כדובר של פרויקט מסע וכיום אני בקורס הצוערים של משרד החוץ - מגשים חלום ילדות. בעוד כשלושה חודשים אשתי ואני נטוס לשליחות דיפלומטית לייצג את ישראל במדינה כלשהי ברחבי העולם ל-5 שנים ואין לנו עדין מושג לאן נטוס.

על העבודה בדיבייט שמעתי מכמה חברים שעבדו בחברה, שמעתי חוויות שלהם והבנתי שזה הדבר בשבילי - גם מתאים לסטודנטים, גם עבודה עם אנשים ומול אנשים, גם הדרכה, גם למידת תכנים ייחודיים וגם אנשים מצויינים. הצטרפתי לחברה אחרי שהייתי מדריך בצופים, מפקד בצבא (8200), הייתי במועדון הדיבייט בבינתחומי והדרכתי בבתי ספר ילדים במסגרות התנדבויות שונות. בדיבייט עבדתי במשך שנתיים - שנה כמדריך בחטיבת החינוך ושנה כמנחה בכיר בסקטור העסקי והציבורי. אין תחליף לעבודה מול ילדים. ההנאה והסיפוק שיש כשמצליחים לעזור לילד לשפר את עצמו - priceless.

במהלך העבודה בחטיבת החינוך לימדתי בכיתה ט' בחטיבת ביניים כיתת חינוך מיוחד לתלמידים עם בעיות התנהגות קשות - כיתת "הזדמנות אחרונה". אלו תלמידים שאינם מסוגלים לשבת מספר דקות ברצף בשיעור ולרוב, אינם רוצים ללמוד כלל. באמצעות מערך דיבייט שהעברתי להם הצוות החינוכי של בית הספר ואני ראינו שינוי הדרגתי אך מדהים אצל התלמידים בנכונות שלהם להתבטא, ללמוד ולדון בנושאים. תמיד אני אומר כשמצליחים להשפיע על ילד אחד - השמיים הם הגבול.

בנוסף, הדרכתי במהלך סוף שבוע הכשרה למורי ומנהלי מחוז מרכז של משרד החינוך. הסיטואציה הייתה מדהימה - אני, סטודנט צעיר באמצע שנות ה-20 לחייו, מעביר פרזנטציה בפני מאות מורים ומורות בנושא עמידה מול קהל, בניית מסרים וחידוד מסרים. הם, עם הרבה יותר ניסיון ממני, היו מרותקים והשיח שנוצר בינינו היה מצוין. למדתי המון על האינטראקציה הבינאישית, הבינדורית והמקצועית.

העבודה בדיבייט תרמה לי לא רק בפן המקצועי, קיבלתי כלים לחיים ויכולות שהשתמשתי בהם בהמשך הדרך. היכולת להעביר מסר בצורה אפקטיבית היא יכולת הנדרשת בתחום האישי והמקצועי כאחד. בדיבייט למדתי על ידי הנחייה כיצד, באמצעים פשוטים אך מדוייקים, ניתן לבטא כל רעיון ובעצם להוביל את השיח בסביבה דינאמית ומשתנה. במסגרת הכשרתי בקורס צוערים, אני משתמש בכלים שלמדתי באופן יום-יומי. בכל פעם שאני צריך להעביר הרצאה בפני קהלים שונים ומול התקשורת, אני נזכר בכל הכלים המיוחדים של דיבייט.

דניאל אשהיים – צוער בקורס הצוערים של משרד החוץ
דניאל אשהיים – צוער בקורס הצוערים של משרד החוץ