מולטיטסקינג - ריבוי משימות

עודכן ב: 17 אפר 2018

מהן 3 התכונות שכל מעסיק מחפש אצל עובדיו?

סקר שערכה אולג'ובס מצא: אמינות, עבודת צוות, מולטיטסקינג. האמנם זה כדאי למעסיקים?

ההגדרה של מולטיטסקינג – היכולת לבצע מספר משימות בו זמנית מבלי שזה יגרע באופן משמעותי מאיכות ויעילות הביצוע.

ניסוי – אותיות ומספרים

  • הניסוי ממחיש האטה בולטת ביעילות.

  • ב 2007 החלו מדעני מוח, פסיכולוגים ופרופסורים לניהול לקרוא תיגר על הנחיצות והיוקרה של תכונה זו.

  • לטענת דייויד מאייר, מדען מוח ממישיגן, "מולטיטסקינג גורם להאטה בפריון ומגדיל את הסיכויים לטעות", "הסחות דעת והפרעות מפריעות ליכולתנו לעבד נתונים".

  • במחקר שנעשה לאחרונה, לקח לקבוצה של עובדי מיקרוסופט 15 דקות בממוצע לחזור לעבודה רצינית לאחר שענו לדואר או למסרים. הסחת הדעת גרמה להם להמשיך ולעסוק בדברים אחרים שאינם קשורים לעבודה.

  • אבל לא רק ביעילות זה פוגע, אלא גם באיכות: הדוגמא הכי טובה לכך היא בנהיגה. הסחת הדעת גורמת לנו לא רק להאיט את קצב התגובה אלא גם לטעות בדרך, להתקרב יותר מדי לרכב שלפנינו וזה עוד במקרה הפחות גרוע.

מרטין ווסטלי מאוקספורד מערער את האמונה הרווחת היא כי צעירים הם המצטיינים במולטיטסקינג. "מבוגרים אולי איטיים יותר אך יש להם תבונה גמישה יותר ויכולת לחסום הפרעות ולבחור במה להתמקד". ג'ונתן ספירא, אנליסט בכיר בחברת מחקר עסקית מובילה בארה"ב, מעריך כי עלות הסחות הדעת לכלכלת ארה"ב עומדת על כ-650 מיליון דולר בשנה. מצד שני, אמר ספירא, הפרעות בעבודה לא יעלמו לעולם מאחר שזוהי הדרך שבה העבודה מתבצעת ורעיונות עוברים. אחרי הכל, מה שנחשב להפרעה לאחד היא שיתוף פעולה עבור השני.

בעתיד, עובדים יוכלו להורות לחיישנים ולתוכנות חכמות מהם סדרי העדיפויות שלהם על מנת שאלו ישרתו כסוג "אומנת זמנים" שתפקח על חלוקת הזמן בצורה יעילה.

 ...איך עדיין לא המציאו את הטלפון או המייל שיהיה על שקט פרט למספר מוגבל של אנשים שסימנו...?

לפרטים נוספים:

נועה גרוס, מנהלת קשרי לקוחות חינוך

054-6655409 | noa@debate.co.il

גלעד חמזני, מנהל קשרי לקוחות חינוך

giladH@debate.co.il | 054-5490687